TJ Sokol Svojetice – TJ Slavoj Velké Popovice 3:2 (3:2)

Svojetice- Velké Popovice-3:2(3:2)

Spanilá jízda našeho týmu jarní sezonou a anulování výsledků říčanského béčka bylo příčinou toho, že naši fotbalisté smazali náskok našeho sobotního soupeře, který měl na nás po podzimu pětibodový náskok na pouhý jeden bodík a po nevýrazných výkonech Kamenice a Dobřejovic ,které po podzimu byli také ve hře o příčky nejvyšší se za mužstvy Popovic a Svojetic vytvořila desetibodová propast. Znamenalo  to že po dlouhých letech, kdy se u nás hráli existenční zápasy téměř každé jaro je to letošní jaro fotbalově jiné a navíc sobotní zápas potvrdil naše kvality v přímém souboji se suveréně působícím týmem a lídrem tabulky.

Do zápasu jsme nastoupili bez vykartovaného Valeše a zraněného Nečase, takže polovina obrany chyběla ,Valeše nahradil Míla Novotný a Jardu Ondra Kotal, který se rozhodl nás podpořit v pravý čas a beka zahrál dobře! Na soupeře jsme byli dobře připraveni a zápas začal z říše snů, hned ve druhé minutě se tváří v tvář hostujícímu brankáři zjevil VÁŽNÝ a pod padajícím brankářem nás poslal do vedení. Hosté byli zaskočeni a dlouhé minuty nebyli schopni se dostat ke své kombinační hře a hrozili jen dlouhými nákopy ,které většinou pochytala spolehlivá obrana a ze  standartek velmi dobře zahrávaných.

Po jednom z dlouhých nákopů se otevřelo okno středem obrany a bylo zle i první vážnější akce na druhé straně znamenala branku a bylo 1:1.Naštěstí to náš tým nesrazilo ,ale naopak touha zachovat letošní domácí neporazitelnost byla silná a dvěma brankama ve 28 minutě po krásné akci zavěsil Slavík a ve 33 minutě zkušeně plackou k tyči Vajner se zdálo být nakročeno k velkému vítězství. O rázu utkání rozhodla poslední minuta prvního poločasu kdy  postupoval Orság sice z úhlu ,ale zcela sám a neproměnil a hned z protiútoku hosté druhou střelou na bránu snížili a bylo 3:2 a zápas byl stále otevřený.

Druhý poločas hosté přidali a ukázali ve Svojeticích proč dosud vedou tabulku, ale odvrátilo se od nich štěstí! V první půli do čeho kopli to tam spadlo a teď jednou zázračně Ondra lapil dorážku soupeře a jednou Kalaš vykopával z brankové čáry, ani my dodnes nevíme co se stalo ,že tento závar neskončil brankou. Ale i naši jen nebránili a po centru Janíčka netrefil míč ve vyložené pozici na malém vápně Vážný a Janíčkovu střelu bravurně vyrazil brankář. Tlak hostí ke konci sílil a domácí ukázali,že bojovnost jim také není cizí pojem. Vítězství ubránili a myslím že vcelku zaslouženě o jednu branku vyhráli.

Ještě jeden postřeh z utkání, který stojí za zmínku. A to je rozhodčí. Hlavní rozhodčí měl zápas po celou dobu pevně v rukou. Ale zajímavý byl způsob jak toho dokázal. Po hřišti běhal neřídil zápas z kruhu, s hráči na hřišti komunikoval, když bylo třeba vše v rámci pravidel a slušnosti, myslím že za celých 90minut se nastalo že by jeho verdikt kdokoliv ze zúčastněných zpochybňoval.

Zvládli jsme klíčový zápas jara a postup máme ve svých rukou. Závěrem bych rád poděkoval všem hráčům za příkladnou bojovnost a všem dobrovolníkům, kteří se před každým domácím zápasem snaží z našeho areálu udělat krásný fotbalový stánek .